Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Najlepszy dostawca Internetu w Rudniku.

Jako, że Rudnik znajduję się dość daleko od wszystkich dużych miast dość długo szukałem tutaj dostawcy Internetu, ale znalazłem jednego który dociągnął tutaj swoją sieć światłowodową z Dobczyc.

Jako, że jest tam chyba jedna firma oferująca łącze światłowodowe, to wybrałem właśnie ją. Jest to „Twój dostawca Internetu Awist”.

Dla czego właśnie łącze światłowodowe? Ponieważ jest ono najbardziej stabilne, a to właśnie stabilność jest najważniejsza przy pracy. Prędkość jest dopiero na drugim miejscu. Pewnie się zastanawiacie dla czego właśnie stabilność? Powód jest bardzo prosty. Przy małej prędkości pliki będą się pobierać po prostu dłużej. Więc nie wpłynie to znacząco na komfort pracy.

Sprawa wygląda inaczej ze stabilnością. Jeśli łącze jest niestabilne to doświadczymy przerw podczas wideokonferencji, nagłych spadków jakości, a w najgorszym przypadku po prostu będzie nas rozłączać.

Nie oznacza to jednak, że Awist oferuję wolny Internet. Osiągają oni jak najbardziej światowe prędkości. Można śmiało powiedzieć, że są to takie przepustowości jakie do niedawna były dostępne tylko w dużych miastach na zachodzie.

Mowa tu o 1 gigabicie na sekundę. Taka prędkość pozwala na błyskawiczne pobieranie dużych plików i jest tak naprawdę najwyższą przepustowością oferowaną osobą prywatnym na świecie.

Choć wydaje mi się, że do nauki i pracy zdalnej najlepsze będzie 300mbit/s lub 600mbit/s. Powodem tego jest to, że posiadają one najlepszy stosunek ceny do prędkości.

Całą ofertę Awistu znajdą Państwo tu.

Jeśli chcecie abym opisał inne miejscowości to zapraszam do kontaktu.

%d blogerów lubi to: